گواهینامه ها تمام

image

بررسی و اعمال تمام

image

ISO 9001 2008

logo logo

 

 

 

 

.با کپرولون چگونه باید کار کرد

 پلاستیک های ساختمانی به راحتی در دستگاه های معمولی به عمل آوردن فلز و گاهی در دستگاه های به عمل آوردن چوب به عمل آورده می شود. با این حال عده ای از ویژگی هایی  وجود دارد که باید آنها برای دستیابی نتایج مورد نظر در نظر گرفته شود.

 

به دلیل هدایت بد گرما و نسبتأ حرارت ضعیف نرمش پلاستیک های ساختمانی باید هنگام به عمل آوردن مکانیکی تا حد اکثر گرما هدایت گردد تا از بالا رفتن حرارت درقطعه ای تهیه می شود جلوگیری گردد. این قاعده امکانات جلوگیری از فرابار دمای پلاستیک (تغییر رنگ یا حتی نرمش سطح) را می دهد. برای این کار باید از قواعد زیرپیروی شود:

لبه های ابزار برش باید همیشه در حالت ایده آل و خوب تیز شده باشد.

ابزار برش باید طوری نصب شود تا لبه برش فقط  با پلاستیک در حالت لمس باشد.

لازم است که حذف براده از ابزار برش به شکل پاک مراعات شود.

در صورت تولید بیشتر گرما باید با سردی تعمین گردد (مثلا هنگام سوراخکاری).           

 

ابزارها

 

معمولا از ابزارهای از کربن ساخته شده یا فولاد دارای برش سریع یا همبسته های سفت استفاده می شود. به دندانه های از آلیاژ سخت ولفرام یا دندانه های الماسی ترجیح داده می شود. 

 

فشار برشی

چون فشاری که هنگام ماشینکاری مکانیکی پلاستیک های مهندسی می آید نسبت به فشار ماشینکاری فلزات کمتر است باید فشارمحکمی را کاهش داد. با توجه به این که این مواد به اندازه فلزات سفت نیست باید هنگام پرداز قطعات را به گونه مطابق برای جلوگیری از خمش نگه داشت. به عنوان مثال هنگام پردازش قطر ظاهری دیواره نازک آستینه باید از تجهیزات بغلی قیدی استفاده کرد. 

 

برش با اره

می توان از اره های نواری، مدور یا کاردی دارای فاصله نسبی بیشتر دندانه استفاده کرد تا سایش بین اره و مسطح کاری کاهش یابد و از بستن یا حتی شکستن جلوگیری شود. استفاده اره دیسکی – مدور اغلب باعث ترک می گردد و به این دلیل آن توصیه نمی گردد. 

 

حفره سازی

مته های تاب وپیچی از فلزات زودبر برای استفاده برش خیلی خوب است ولی به دلیل به وجود آوردن گرمای زیاد باید از مایع سرد کننده استفاده شود. برای تأمین هدایت گرما مته  بخصوص اگر سوراخ عمیق باشد باید بطور مرتب از محل حفره بیرون کشیده شود. برای حفره های با قطر بزرگ باید پیشتر از همه چیز ضخامت معمولی جامپر مته کاهش داده شود تا حرارت سایش کاهش یابد. همچنین برای حفره های با قطر بزرگ پیشنهاد می گردد که مرحله ای انجام گردد، به عنوان مثال برای حفره سازی سوراخ 50 میلی متری باید به نوبت 12 میلی متر و پس از آن 25 میلی متر حفره گردد. پس از این شما می توانید با مته های قطر بزرگ یا با کمک رنده تراش صاف قطر را بزرگ سازید. برای جلوگیری از ترک خوردگی برای میله های دارای قطر بزرگ (بیشتر از 100 میلی متر) هنگام درست کردن سوراخ  نباید از مته های تاب و پیچی استفاده شود و سوراخ با ابزار تراش تختی که لبه تراش آن دقیق در مرکز تنظیم گردد. در صورت حفار سوراخ های کامل در آخر مرحله عمل کرد باید هدایت کاهش گردد تا از ضرب طرف ابتدایی با مته یا دندانه جلوگیری گردد که آن احتمال دارد ترک را به وجود بیاورد. تا حد امکان باید از هدایت مکانیکی استفاده گردد تا از تخریب و گرفتگی پلاستیک در صورت انتقال دستی جلوگیری گردد. 

 

 

خنک سازی

در صورت لزوم خنک سازی قطعات هنگام عمل کرد می توان از وسایل مایع معمولی یا امولسیون حفاری استفاده کرد. برای پلاستیک های آمورف که تمایل به ترک به دلیل فشار داخلی دارند نمی توان از این اصول و روش استفاده کرد چونکه برای اینگونه مواد آب یا هوای فشرده وسایل مناسب خنک سازی است.

در موسوم سرد سال نیمه محصولات از پلی آمید تنها پس از نگهداری در حرارت اتاق طی چند شبانه روز مجاز به عملکرد ماشین کاری می گردد. 

 

 

 

توصیه برای استفاده از غلطک های نقاله

بسته به ویژگی های طراحی با توجه به حجم و ماهیت بار دستگاه های نقاله انواع مختلف فرق می کند: دستگاه های نقاله نواری ثابت، دستگاه های نقاله نواری غلطکی. مجموعه دستگاه نقاله معمولا  تجهیزات درایوی، تنشی، ایمنی و تمیزکن را در بر می گیرد.

 

غلطک ها برای حفظ شاخه های نوار طراحی شده است. غلطک ها و پایه های غلطک در محل نصب با امکانات تنظیم آنها در حالت افقی نسبت به  خط عمود به محور طولی ترکیب قرار می گیرد.

غلطک های ما در نقاله هایی که در شرایط سنگین معادن سنگ و معادن زغال سنگ دارای خطر گاز متان و غبار زغال، کان و کارخانه های غنی سازی، انتقال گرمای مرکز برق از گرمی و کوک و شیمی، واحدهای کارخانه های فلزسازی استفاده می شود. بزرگترین مصرف کننده غلطک های کارخانه ما کارخانه های معادن و متالورژی جمهوری ازبکستان است. 

 

 

توصیه های برای استفاده از برس

توجه! با توجه به ویژگی ترکیب برس های گرافیتی نباید به جای برس های مارک های دیگر استفاده شود حتی اگر دقیقا همان اندازه باشد. انتخاب نادرست برس برقی دلیل از بین رفتن کلکتور موتور برقی می شود که دوباره امکان درست کردن را ندارد و در نتیجه نیاز به خرید موتور برقی تازه به میان می آید. خصوصیت مهم برای هر نوع برس نشانه شرط یا  مارک است. هنگام انتخاب برس برقی باید به مارک گزاری، نشانه شرط، سفتی و مقاومت برقی توجه کرد.